неділя, 29 листопада 2015 р.

Сходинки до інформатики, 3 клас. Урок 21. Як працювати з графічними об'єктами

Тема:  Як працювати з графічними об’єктами.
Мета:
·       з’ясувати, які графічні об’єкти можна використовувати на слайдах презентації;
·       ознайомити учнів з алгоритмом ілюстрування презентацій;
·       вчити додавати графічні об’єкти до слайдів;
·       розвивати уміння аналізувати, логічне мислення,  творчу уяву, довільну увагу;
·       виховувати вихованість, відповідальність, охайність при веденні записів

Обладнання: сигнальні картки, картки для опитування, комп’ютери.

Хід уроку
І. Організаційна частина.
Сонце в небі піднімається.
А ми один одному усміхаємося.
Вправа «Усмішка»
Встаньте, діти, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться ви до мене,
Посміхніться і до себе,
Посміхніться до гостей
Й привітайтесь: «Добрий, день!»
-        Доброго ранку, учні, шановні гості.
Я зичу всім, хто хоче працювати, бути уважним, старанним, наполегливим й обов’язково усміхненим, а чекаю від вас плідної праці.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.
1.     З’єднати термін і його значення
Презентація — це публічне подання певних відомостей у зручному для сприйняття вигляді.
Комп’ютерна презентація —  це набір слайдів, пов’язаних певною тематикою.
Слово «слайд» означає ковзати, повзати.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Фронтальне опитування.
1.     З чого складається комп’ютерна презентація?
2.     Які переваги мають сучасні комп’ютерні презентації?
3.     Які об’єкти можуть містити слайди?
4.     Які операції можна виконувати з об’єктами слайдів?
5.     Як змінити колір і розмір тексту? Як називається ця операція?
6.     Як зберегти презентацію?
7.     Яка різниця між командами Зберегти і Зберегти як...?

2. Перевірка завдання № 5, ст. 99. Слово «програма».

IV. Мотивація навчальної діяльності.
Існує таке прислів’я: «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути». Чому так говорять, як ви гадаєте? А як це зробити?
А як це зробити у комп’ютерній презентації?
Для цього створено редактор презентацій – програму, у якій ви вже працювали, Microsoft PowerPoint. Тема сьогоднішнього уроку: «Як працювати з графічними об’єктами». Тобто сьогодні ви дізнаєтесь, як ілюструвати презентації.

V. Пояснення нового матеріалу.
Розповідь учителя.
Зображення для презентації можна знайти в Інтернеті, скопіювати з мобільного телефону чи цифрового фотоапарата, відсканувати.
До слайдів презентації можна додавати графічні об’єкти:
-        збережені в окремих файлах (малюнки, фотографії);
-        розміщені у колекції кліпів редактора MS PowerPoint (картинки);
-        створені засобами редактора MS PowerPoint (таблиці, схеми, діаграми).

Алгоритм розміщення зображення на слайді
1.    Вибери потрібний слайд.
2.    Вибери команду горизонтального меню ВставкаРисунок (картинка, діаграма), що міс­титься в лівому верхньому куті вікна MS PowerPoint.
3.    У вікні Вставка рисунка відкрий папку, в якій знаходиться зображення.
Спочатку    вибери    зображення,    потім    кнопку Відкрити.

VІ. Форматування зображень.
 Для того, щоб змінити розмір зображення і переміс­тити його в довільне місце слайда, потрібно працювати за таким алгоритмом:
1.     Виділи зображення. Після цього навколо зображення з'являться маркери.
2.     Помісти   вказівник   на   маркер.  
3.     Вказівник набуде вигляду двонапрямленої стрілки.
4.     Перемісти маркер у потрібному напрямку.
Для збереження пропорцій малюнка маркер потрібно переміщувати при натиснутій клавіші Shift.
Зміна місця розташування зображення на слайді здійснюється перетягуванням. При цьому вказівник набуде форми стрілок.
Щоб  видалити зображення, його потрібно виді­лити та натиснути клавішу Dеlеtе.
VII. Фізкультхвилинка (офтальмологічна пауза).

Хто ж там, хто вже так стомився?
І наліво нахилився.
Треба дружно всім нам встати,
Фізкультпаузу почати.

Руки вгору, руки вниз.
Вгору трошки подивись.
Руки до плечей ось так,
Покрутили, як вітряк.

Очі щільно ми закрили –
це один, два, три, чотири.
Потім ширше розкриваєм,
Вдалині щось розглядаєм.
Вище руки підійміть
І спокійно опустіть.
Будем дружно ми сідати
І до праці приступати.

VIII. Техніка безпеки та охорона життя і здоров’я під час роботи за комп’ютером.
Гра «Правильно - неправильно!»
Учитель зачитує віршовані рядки, які обов'язково відповідають або не відповідають якомусь правилу поведінки в комп'ютерному класі. Діти мають сигнальні картки. Якщо так – «зелена», ні – «червона».
В клас комп'ютерний спітнілі ми вбігаємо щосили...(ні)
Витри старанно взуття, нам не потрібне сміття! (так)
За улюблений комп'ютер падаєм, мов спілі фрукти...(ні)
А щоб сісти нам за парту, вчитель нам дає команду! (так)
Ти підсунь дисплей близенько і шнури поправ хутенько! (ні)
Від екрана ти відсядь... Сантиметрів п'ятдесят! (так)
Голова болить моя, Потерплю годину я! (ні)
Я дротів не зачіпаю, правило це добре знаю! (так)
Як відчую щось горіле, промовчу я всім на диво...(ні)
В електронний клас науки сміло входь! Лиш вимий руки! (так)
ІХ. Робота за комп’ютером.
-     І група: Практична робота за підручником, ст.103.
-     ІІ група. Робота з картками.
-        Перевірка роботи за картками.
-     Фізкультхвилинка для шиї.


  І направо,
      і наліво,

Щоб нічого не боліло
 Один і два,
три і чотири —


Набирає-мося
сили.
Нахилились,
 повернулись,

До товариша всміхну-лись.




-     Фізкультхвилинка для очей.
Х. Цікавинка (ст. 104). Перегляд відеофрагменту про 3D-принтер.

ХІ. Підсумок заняття. Вправа «Мікрофон».
-     Сьогодні ми всі гарно попрацювали.
-     Чого навчилися на сьогоднішньому уроці?
-     Що запам’яталося найбільше?
-     А що сподобалося?

ХІІ. Домашнє завдання.
Ст. 100-104 (підручник).




Немає коментарів:

Дописати коментар