Тема уроку. Як працювати з розвивальними програмами.
Мета уроку:
формувати:
•
детальне
уявлення про розвивальні програми;
вчити:
•
працювати
з деякими ровивальними програмами;
повторити:
•
призначення клавіш та їх застосування;
•
правила безпечної роботи та
поведінки в комп’ютерному класі;
•
правила роботи з клавіатурою;
розвивати: пам'ять, увагу, уяву, фантазію, спостережливість,
логічне мислення;
виховувати: уважність, охайність при
роботі з комп’ютером.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: мультимедійне обладнання: проектор, екран; програмний
комплекс, підручник, робочі зошити.
Програмне
забезпечення: Windows 7.
Структура
уроку (40хв)
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
Доброго
ранку, доброго дня
Сьогодні,
завтра, щодня!
Ось
продзвенів уже дзвінок
Час
почати нам урок.
Подивіться
всі направо,
Подивіться
всі наліво,
Посміхніться
всім ласкаво,
Та
візьмемося за діло.
ІІ. Інструктаж з техніки безпеки у
кабінеті інформатики.
ІІІ. Мотивація навчання.
Сьогодні
до нас на урок завітав … Карлсон. Він також дуже б хотів вивчати інформатику, і
попросив дозволу бути присутнім на нашому уроці. Тому давайте разом спробуємо
допомогти Карлсону у вивченні предмету «Сходинки до інформатики» .
¾ В які настільні ігри ви вмієте грати?
¾ А які настільні розвивальні ігри ви знаєте
?
Роздивимось які розвивальні ігри є у мене і
згадаємо, як в них гратися (лото, шашки, доміно, нарди, кросворди, ребуси,
морській бій, конструктор, пазли)
IV. Оголошення теми і
мети уроку.
1.
Розповідь учителя про розвивальні програми.
2. Бесіда.
¾ За допомогою комп'ютерних розвивальних
програм що ви можете?
¾ Що розвивають комп'ютерні розвивальні
програми?
¾ Ким ти можеш стати під час гри?
¾ Перед тим як грати, що треба з'ясувати?
3.
Первинне
закріплення матеріалу.
1) Дізнаємось, як працювати з програмою
«Лото».
2) Дізнаємось, як працювати з програмою «Спорт».
- Діти, перш, ніж сісти за комп’ютер, давайте
пригадаємо правила при роботі за комп’ютером.
- З клавіатурою теж
потрібно поводитись обережно, тому давайте пригадаємо правила при роботі з
клавіатурою.
3) Знайомство
з програмою
«Інформатика. 1-й рік навчання»
- Яка функція
клавіш:
·
Delete
·
Backspace?
Фізкультхвилинка.
V. Закріплення знань та навичок
(10+10 хв.)
І
група
|
ІІ
група
|
Формування практичних навичок.
Робота за комп’ютером.
Програма «Інформатика. 1-й рік навчання». Вправа 11.
Виправ помилки.
|
Робота у зошитах.
Виконання практичних завдань 2, 3, 4.
|
Фізкультхвилинка для очей.
V. Ознайомлення
з цікавинкою.
Комп'ютерний словничок
Запитання і завдання с. 71
VІ. Підсумок
уроку.
Вправа «Мікрофон»:
Я знаю такі розвивальні програми
Я вмію користуватися програмою
Немає коментарів:
Дописати коментар