неділя, 29 листопада 2015 р.

Сходинки до інформатики, 2 клас. Урок № 11. Знайомимося з клавіатурним тренажером

Урок інформатики
 у 2 класі
на тему:
«Знайомимося з
клавіатурним тренажером»
ВЕЛИКОКРИНКІВСЬКА загальноосвітня школа І-ІІІ ст.
ГЛОБИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Мета:    
формувати:
     детальне уявлення про клавіатуру та її можливості;
повторити:
     види клавіш та їх застосування;
     правила безпечної роботи та поведінки в компютерному класі;
     правила роботи з клавіатурою;
     положення рук під час роботи з клавіатурою;
     правила вибору , переміщення об’єктів;
розвивати:     пам'ять, увагу, спостережливість, логічне мислення.
виховувати: уважність, охайність при роботі з комп’ютером.
Тип уроку: засвоєння нових знань. 
Обладнання: мультимедійне обладнання: проектор, екран; програмний комплекс, підручник, робочі зошити.
Програмне забезпечення: Windows 7.
Структура уроку  (40хв)











Хід уроку

1. Організаційній момент.
2. Актуалізація опорних знань.
3.Оголошення теми уроку.
4. Вивчення нового матеріалу.
5. Закріплення знань і навичок.
6.Виконання вправ для заняття очей і м’язів.
7. Домашнє завдання.
8. Підсумки уроку (рефлексія).

Перебіг уроку.
І. Організаційний момент.
Доброго ранку, доброго дня
Сьогодні, завтра, щодня!
Ось продзвенів уже дзвінок
Час почати нам урок.
Подивіться всі направо,
Подивіться всі наліво,
Посміхніться всім ласкаво,
Та візьмемося за діло.





ІІ. Актуалізація опорних знань.
    Сьогодні до нас на урок завітав … Незнайко. Він також дуже б хотів би вивчати інформатику, і попросив дозволу бути присутнім на наших уроках. Тому давайте разом спробуємо допомогти Незнайкові у вивченні предмету «Сходинки до інформатики» .
    Три місяці ми з вами освоювали ази комп’ютерної грамотності: вивчали пристрої комп’ютера, вчилися працювати з мишкою, дізналися де використовують комп’ютери.
       Я буду загадувати вам загадки, а ви повинні дати відповідь.
Щоб на комп’ютері працювати –
Треба все про нього знати.
Зараз з нами пригадається
З чого він складається.

В блоці цим живе процесор
Помічник він, не агресор
В ньому щось гуде, співає
Одним оком нам моргає.
Головний він, знає толк,
А зовуть ….(системний блок)

В неї дивний сірий хвіст,
До курсору має хист.
(мишка)





Він покаже все нас світі:
Що малюють, пишуть діти,
Грають як і що співають,
І як пошту відправляють.
Все що є, відображає,
Без нього ПК немає!  (монітор)

Ось я кнопку натискаю
І папір вже заправляю,
Він друкує без зупинки
Вірші, пісні і картинки
І швидкий він, наче спринтер
Відгадайте, що це …(принтер)

У мене є багато клавіш
А сонату не зіграєш!
З піаніно – не дружу.
Та я всім допоможу.
Я письменная натура.
Звать мене …(клавіатура)
- Діти, як одним словом називається все те, що ми назвали? (Комп’ютер)







3. Оголошення  теми уроку.
- Сьогодні на уроці ми будемо продовжувати знайомство з клавіатурою, повторимо групи клавіш, які на ній розташовані, згадаємо їх призначення.
- І тема нашого уроку «Знайомимося з клавіатурним тренажером».
- Давайте  згадаємо групи клавіш клавіатури.
- Назвіть клавіші-близнючки.
- Яка функція клавіш:
·       Shift
·       Caps Lock
·       Delete
·       Backspace
·       пробіл?
- Давайте згадаємо, що ми можемо робити з об’єктами за допомогою мишки.
Клацання ЛКМ:
·       Один раз;
·       Два рази;
·       Один раз і перемістити мишку.
4. Вивчення нового матеріалу.
- Діти, що таке тренажер?
- Які бувають тренажери?
- Сьогодні ми ближче познайомимося з одним із них. Як на вашу думку, що вміє клавіатурний тренажер? Яка його основна функція?
- Відкрийте зошити на сторінці 22 і прочитайте, що ж таке клавіатурний тренажер.
- А чого можна навчитися за допомогою клавіатурного тренажера?



  
                           Фізкультхвилинка.
                                                                            
— Трава низенька-низенька.
Діти: присідають.
 — Дерева високі-високі.
Діти: здіймають руки вгору
 — Вітер дерева крутить-гойдає.
Діти: обертаються.
 — То праворуч, то ліворуч нахиляє.
Діти: нахиляються праворуч, ліворуч.
 — То вгору, то назад.
Діти: потягуються вгору й назад.
 — То вниз нагинає.
Діти: нахиляються вперед.
 — Птахи летять, відлітають.
Діти: махають руками-»крилами».
 — А учні тихенько за парти сідають.
Діти: сідають за парти.









5. Закріплення знань та навичок. Робота з клавіатурним тренажером. Комп’ютерна программа «Rapid Typing».
-  Діти по-перше ніж сісти за комп’ютер, давайте пригадаємо правила при роботі за комп’ютером.
- З клавіатурою теж потрібно поводитись обережно, тому давайте пригадаємо правила при роботі з клавіатурою.
        Клавіші з буквами Ф І В А     О Л Д Ж утворюють основ­ну позицію пальців на клавіатурі. Вказівний палець лівої руки розташовують на букві А. Вказівний па­лець правої руки — на букві О.
        Зверни увагу: клавіші з буквами А і О можна знай­ти на дотик. Зазвичай на їх поверхнях є спеціальні рисочки.
        Великі пальці рук розташовують на клавіші Пробіл.
        Під час набору тексту кожен пальчик повинен тор­катися «своїх» клавіш.

Вправи для очей





І група – клавіатурний тренажер
ІІ група – робота в зошитах (ст.   завдання)
6.   Релаксація.
Збіг урок наш,як коротка мить,
Дуже швидко час біжить
Час вже підсумки нам підбити
Чого зуміли досягти.
7.    Домашнє завдання.
Ст. 22-23 (зошити), ст. 44-47(підручники)





Дидактичні матеріали до уроку











 






 

























                                                                                                            




























    




















Немає коментарів:

Дописати коментар